Vlašim získala bod: V Jihlavě se trefil parádně Lehký!

V dohrávce 10. kola Chance Národní ligy zajížděli fotbalisté Vlašimi v pondělí na hřiště Jihlavy. Zápas hraný před televizními kamerami nakonec nabídl divákům remízu 2:2. Vlašim v utkání sice vedla po gólu Šuberta, ale nakonec musela bod zachraňovat v nastaveném čase, kdy se parádně trefil Filip Lehký.

Jihlava – Vlašim 2:1 (1:1)

Premiéru na lavičce Jihlavy si v utkání připsal hlavní trenér Marek Jarolím, který sledoval jak jeho svěřenci vstoupili do utkání lépe. Lackova rána se však mezi tři tyče nevešla a úspěšný nebyl se svou hlavičkou ani Beneš. Postupem času Vlašim dokázala srovnat tempo hry a po čtvrthodině hry mohla jít dokonce do vedení. Martin Šubert utekl po levé straně Chytrému a hnal se do pokutového území, kde dokázal vystřelit, ale v tísni obránce zamířil těsně vedle!

Netrvalo dlouho a hostující záložník s číslem 11 na zádech byl v další šanci. Tentokrát se vyznamenal proti jeho ráně brankář Jágrik, který tak podržel důležitým zákrokem svůj tým. Domácí se pokusili odpovědět střelou zpoza vápna, ale Pešek mířil nad branku. Pět minut před koncem poločasu se dostal potřetí ve vápně k míči Martin Šubert a tentokrát byl úspěšný, když dokázal do sítě uklidit odražený míč – 0:1. Už to vypadalo, že hosté půjdou do kabin s jednobrankovým vedením, ale v poslední nastavené minutě se po rohovém kopu dostal k zakončení Vít Beneš a s pomocí lehké teče překonal Spilku – 1:1.

Po změně stran mohlo domácí dokonce výsledek otočit ve svůj prospěch. Spilka neudržel centrovaný míč, ale následně dokázal proti Šanclově pokusu svou chybu napravit a míč za svá záda nepustil. Domácí se zdáli býti aktivnějším týmem, ale šancí na vstřelení branky si vytvořit nedokázali. Podobně na tom byla i Vlašim.

Situaci na hrací ploše změnil až střídající Araujo-Wilson, který se hned dostal do šance. V jeho gólové radosti mu však zabránil Jiří Kulhánek společně s vyběhnuvším Spilkou. Tentýž domácí hráč se hnal za míčem i čtvrt hodiny před koncem, ale jeho pokus o přehození Spilky skončil vysoko nad brankou. Opticky jinak vyrovnané utkání mohl devět minut před koncem zvrátit na stranu hostů Jakub Hodek, ale jeho pokus na vzdálenější tyč Jágrik výborně vyrazil.

Už to vypadalo, že se v Jihlavě zrodí nerozhodný výsledek, ale domácím se povedlo pět minut před koncem dostat míč do sítě. Po rohovém kopu se na zadní tyči dostal k zakončení Araujo-Wilson a jeho pokud s trochou štěstí doputoval až do sítě – 2:1. Vlašim se v závěru dokázala dostat do tlaku, ale ten dlouhé minuty nic nepřinášel. Až přišla poslední minuta nastavení a možnost přímého kopu. Vlašim napnula všechny síly k této situaci a vyplatilo se. Míč si postavil Filip Lehký, který parádní střelou přes zeď nedal Jágrikovi šanci – 2:2.

Trenér Vlašimi Aleš Majer: „Bohužel jsme si úplně nedokázali poradit se standardními situacemi domácích a já musím říct, že dnes jsme odehráli asi nejhorší zápas od mého příchodu do Vlašimi. Nejsem s naším výkonem spokojen. V prvním poločase jsme si sice dokázali vytvořit několik šancí a zápas mohli rozhodnout, ale cítil jsem, že ten výkon není úplně optimální. Bod ze zápasu bereme. V prvním poločase jsme sice byli lepším týmem, ale ve druhém poločase nás Jihlava přehrála a jsme rádi, že to Filip trefil parádně a vezeme si bod.“

Branky: 45+2. Beneš, 85. Araujo-Wilson - 40. Šubert. ŽK: Štětka, Beneš, Lacko, Čermák - Kareem, Musil, Majer (trenér), Jeřábek, Rosa
Jihlava: Jágrik - Chytrý, Štětka, Beneš, Farka (87. Hošek) - Pešek, A. Čermák (C) - Šancl, M. Lacko, Selnar (79. T. Franěk) - Křivánek (63. Araujo-Wilson).
 Vlašim: Spilka - Kurka, Breda, Kulhánek (C), Kareem - Šubert (67. Záviška), Musil (87. Rosa), Onije, J. Jeřábek (87. Biegon) - Hodek, Lehký.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.