Fotbalisté získali další bod: Vyškov – Vlašim 1:1

Třetí utkání Chance Národní Ligy přineslo fotbalistům Vlašimi další bod do tabulky. Na drnovickém stadionu proti Vyškovu výběr od bájné hory Blaník prohrával již od druhé minuty utkání, ale na úvod druhé půle vyrovnal Petr Breda a zajistil tak Vlašimi bod.

Vyškov – Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 2. Sylla - 48. Breda. ŽK: Piško, Mbonu - Onije.
Vyškov: Borek - Němeček (C) (85. Svoboda), Vedral, Piško, Čelůstka - Sylla, Djanbou (63. Lacík) - Schön (63. El Azzouzi), Ulbrich (63. M. Novák), Condé - Zajíc (46. Mbonu).
Vlašim: Spilka - Kareem, Breda, Kulhánek (C), Kurka - Záviška (89. A. Pudil), Onije, Musil, Lehký - Rosa (77. Soukeník) - Biegon (61. Hodek).

Začátek utkání na drnovickém stadionu byl poznamenán technickými problémy s hrací plochou a právě krátká pauza před zahájením duelu lépe sedla domácím, kteří již ve druhé minutě zápasu šli do vedení. Přesný centr na malé vápno poslal Čelůstka a osamocený Abdoulaye Sylla překonal svou hlavičkou brankáře Spilku – 1:0. O chvilku později se domácí dostali do další šance, ale tentokrát byl Spilka pozorný a vytáhl výborný zákrok.

Postupem času se Vlašim dostala do hry a dokázala držet míč častěji na svých kopačkách, ale k vážnějšímu ohrožení branky se hosté nedostali. Až po půlhodině hry se dostali vlašimští k možnosti vyrovnání. K míči se dostal Filip Lehký, ale jeho skákavou střelu dokázal domácí brankář zneškodnit. V samotném závěru první půle to zkusil ještě Petr Kurka, ale ani jeho rána do sítě neprošla. Do kabin tak odcházeli šťastnější domácí fotbalisté.

Po změně stran se však mohli radovat hosté z Vlašimi! Krásný centr poslal do pokutového území Bernardo Rosa a k hlavičce se probojoval Lehký. Jeho pokus překonal brankáře Borka, ale toho dokázal zastoupit na brankové čáře Piško. Netrvalo však dlouho a hosté se přeci jen radovali. Po rohovém kopu odcentroval Rosa do vápna a Petr Breda svým druhým gólem v sezóně dokázal vyrovnat skóre zápasu – 1:1.

Vlašim vycítila šanci na další branku a ke střele se dostal Jan Záviška, ale pozorného Borka nepřekonal. Podobně na tom hosté byli i o chvíli později po přímém kopu. V následujícím čase se již na hrací ploše neodehrálo nic závažného a utkání nakonec dospělo do remízového konce.

V dalším utkání Vlašim hostí v neděli 4. srpna na svém domácím stadionu v Kollárově ulici Líšeň od 17:00 a budeme rádi, když přijdete naše fotbalisty podpořit!

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.