Debakl na půdě lídra tabulky
Profilovka
04. 05. 2024.
visibility 58

Zápas na hřišti pražské Dukly fotbalistům Vlašimi nevyšel. Zápas byl rozhodnutý během úvodního poločasu, kdy pražský celek vstřelil pět branek. Vlašim reagovala brankou Musila.

Dukla Praha – Vlašim 5:1 (5:1)

Branky: 6. Vondrášek, 15. Kozma, 29. a 44. Matějka, 38. Kozel – 35. Musil. ŽK: Vondrášek – Planka, Pikul.

Sestavy: Praha: Rada – Holiš, Vondrášek, D. Hašek – Peterka (C), Douděra (61. Zeronik), J. Hora, Ullman (75. Mešanović) – Kozel (61. J. Jeřábek), Kozma (75. Ludvíček), Matějka (84. Špatenka).

Vlašim: Vágner – Heppner (60. Kurka), Breda, Kareem – Kulhánek, Musil, Onije (36. F. Dostál), Šubert (60. Biegon) – Planka, Vachoušek (36. Osuagwu), Kneifel (36. Pikul).

Domácí celek vstoupil do utkání v roli favorita, kterou potvrdil hned po šesti minutách hry. Na rohový kop si naběhl Topmáš Vondráček a poslal domácí celek do vedení – 1:0. Domácí byli povzbuzeni úvodní trefou a utkání dominovali. Po čtvrt hodině hry se navíc dokázal prosadit Kozma a domácí vedli o dvě branky. Domácí byli na dobré vlně, která je dovedla až ke třetí brance. Ve 29. minutě hry si pro míč došel Lukáš Matějka a bylo to už 3:0.

Středočeský celek odpověděl na domácí smršť ve 35. minutě povedenou akcí. Na jejím konci byl Lukáš Musil a snížil tak náskok lídra tabulky. Hostující lodivod navíc zareagoval na vývoj utkání hned trojitým střídáním. Ovšem ani to hostům nepomohlo a Matyáš Vágner do konce úvodního poločasu lovil míč ze své sítě ještě dvakrát. Nejprve po zakončení Kozla a následně si druhou branku v utkání připsal Lukáš Matějka – 5:1.

Druhý poločas se na Julisce nesl v klidnějším duchu než ten první. Domácí výrazně polevili a šetřili síly. Hosté se snažili, ale jejich šance zůstaly neproměněné. Největší šanci Dukly měl Matějka, ale svou střelou branku minul. Podobně si na druhé straně počínal i Victor Osuagwu. Zápas tak nakonec skončil poločasovým výsledkem 5:1.