Dohrávka se Slavií nerozhodně

V dohrávce 9. kola Chance Národní Ligy přivítala Vlašim ve středu na svém stadionu rezervu pražské Slavie. Hosté vstoupili do utkání lépe a vypracovali si dvoubrankový náskok. Ten se však podařilo domácím nakonec vymazat a zápas dospěl do konečné remízy 2:2.

Vlašim – Slavia B 2:2 (1:2)

Branky: 36. Kareem, 74. Biegon – 15. D. Toula, 29. Trédl. ŽK: Lehký, Musil, Záviška - Zachoval, Piták. Diváci: 320.
Vlašim: M. Kolář – Kareem, Breda, Kurka, Kulhánek – Šubert (70. Záviška), Musil (90. J. Franěk), Onije, Rosa (84. J. Jeřábek), Lehký – Hodek (70. Biegon).
 Slavia B: O. Kolář – Konečný, Trédl, Beran (46. Jelínek), Belžík (46. Mikulanda) – Slončík, Piták (63. Zachoval), Pech (90+3. Žitný), Rama (63. Pikolon) – Bužek, D. Toula.

Utkání ve Vlašimi začaly oba celky aktivně. Jako první se do šance řítil Rosa, ale v tísni obránce nedokázal přesně zakončit. Netrvalo dlouho a na druhé straně si na nebezpečný centr naskakoval Rama. Ani on se však v tu chvíli do střelecké listiny nezapsal. Vlašim odpověděla další šancí, ale ani Jakub Hodek nedokázal míč dotlačit do branky. Hosté si se svou druhou šancí poradili lépe. Chyby v rozehrávce domácích nakonec dokonale využil Daniel Toula, který ranou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci.

I po vstřelené brance byli hosté aktivní a především jejich napadání dělalo domácím potíže. V další šanci Slavie byl Belžík, ale před ním uklidil míč na rohový kop Kurka. Domácí se snažili reagovat na nepřiznivý vývoj utkání, ale to se nedařilo. Naopask udeřilo na druhé straně, když Marek Kolář vyrazil střelu pouze k nohám Jana Trédla, který měl snadnou práci – 0:2. Domácí po druhém budíčku přidali na otáčkách a dokázali svého soupeře zmáčknout. Odměnou jim bylo snížení po hlavičce Petera Kareema – 1:2. Do konce poločasu mohl ještě vyrovnat Kurka, ale jeho rána mířila vedle branky. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:2.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchy, kdy se oba celky snažili hrát aktivně a domácí mohli po necelých deseti minutách hry vyrovnat. Ve vápně se krásně uvolnil Hodek, který technickým pokusem obstřelil vše co mu stálo v cestě, ale jeho střelu zastavila tyč! Slavia odpověděla šancí po brejku, ale zakončení mířilo nad branku. Domácí se snažili o vyrovnání, ale chvílemi dělalo aktivní napadání Slacvie Vlašimi potíže. Nakonec se však dokázali domácí prosadit. V 74. minutě si pro přihrávku naběhl Rosa a krásným centrem našel Erika Biegona, který se nemýlil a vyrovnal – 2:2.

Ovšem netrvalo dlouho a hosté si své vedení mohli vzít zpět. Na hranici vápna se opřel do míče Mikulanda a jeho ránu zastavila tyčka! Následně si vzala slovo Vlašim, která chvílemi motala hostující obraně hlavu a vytvořila si velký tlak. Nejprve se pokusil hlavou skórovat Kurka, ale proti Kolářovi neuspěl. Po něm zkusil propálit vše co mu stálo v cestě Musil. jeho rána byla sražena na roh. Na rozhodující branku tak diváci čekali nakonec marně. Zápas 9. kola CHNL v Kollárově ulici skončil remízou.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.