Filip Dostál: Jsem připravený ze sebe vydat vše
Profilovka
28. 03. 2024.
visibility 62

V létě přišel do Vlašimi z pražských Bohemians, aby posílil zadní řady vlašimského klubu, ale během podzimu jej přibrzdilo zranění kotníku a na svou větší šanci v týmu trpělivě čeká. „Nyní už se cítím dobře a jsem připravený ze sebe vydat vše, abych týmu pomohl, když na mě trenér ukáže,“ říká v rozhovoru pro náš web. 

Filipe ve Vlašimi působíš od léta. Jak jsi tady spokojený? 

Spokojený jsem velmi, je tu skvělá parta a kluci mě mezi sebe rychle přijali. Chvíli jsem si zvykal na tempo druhé ligy, protože je to moje první zkušenost s profesionálním fotbalem, ale nyní už se cítím dobře a jsem připravený ze sebe vydat vše, abych týmu pomohl, když na mě trenér ukáže.

Během podzimu tě potkalo i zranění. Asi i díky tomu je zápasová vytíženost v letošní sezóně asi za očekáváním že?

Bohužel hned z kraje mého příchodu přišlo zranění kotníku, které mě trosku zabrzdilo, ale vrátil jsem se rychleji, než se původně odhadovalo. Zápasová vytíženost by mohla být vyšší, ale v klubu je nás dost a k tomu máme velmi silný tým, takže si musím počkat na šanci.

Vlašim má mladý tým. Jak to vnímáš a jaké cíle máš právě v našem dresu? 

Ano, máme velmi mladý tým, avšak vnímám to velmi pozitivně a myslím si, že i proto je tady tak skvělá parta a všichni táhneme za jeden provaz. Rád bych Vlašimi pomohl k co nejlepším výsledkům tím, že ze sebe vydám to nejlepší a přál bych si se posunout i výše, ale myslím si, že mi modro-bílá sluší (směje se).

Na jaře máte za sebou tři zápasy, do sestavy jsi se nedostal. Jaký je tvůj pohled na dosavadní výsledky jara? 

Bohužel jsem se do sestavy zatím nedostal, mrzí mě to, ale makám na každém tréninku a čekám na svoji šanci. V prvním zápase s Varnsdorfem jsme podle mě ztratili dva body, protože jsme skoro po celý zapas byli lepší. Bohužel jsme selhali v koncovce a neproměnili penaltu. Ve druhém zápase ve Vyškově jsme podali velmi dobrý, nebojácný výkon a dlouho to vypadalo na zasloužené vítězství, ale bohužel v závěru jsme dostali dva rychlé góly a nakonec to skončilo 2:2. Myslím si, že po takovém průběhu jsme taktéž ztratili dva body. S Prostějovem jsme konečně získali plný počet bodů a připsali si důležité vítězství, za které jsme velice rádi. V zápase jsme byli lepším týmem. Sice jsme inkasovali jako první, ale nepoložili se a podařilo se nám rychle srovnat. Nakonec jsme zápas díky aktivní hře otočili na naši stranu a ukázali jsme, jak silný tým jsme. 

Druhá liga je vyrovnaná soutěž, ztrácíte čtyři body na třetí místo, ale stejný počet bodů i na dvanáctou pozici. Jaké cíle před vás klade v kabině trenér Hyský? 

Druhá liga je velice vyrovnaná a každý tým má svoji vysokou kvalitu. My se především soustředíme sami na sebe. Rádi bychom hráli dobrý, atraktivní fotbal a každý zápas se snažíme vyhrát. Trenér Martin Hyský nám klade za cíl hrát o ty nejvyšší příčky a uděláme všechno proto, abychom jako tým tento cíl nejen v letošní sezóně naplnili.Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image