Vlašim:Baník Ostrava: Infarktový závěr přinesl tři body

Doslova a do písmene infarktový byl závěr zápasu 11. kola Chance Národní Ligy mezi Vlašimí a Baníkem Ostrava B. Ještě v 90. minutě byl výsledek 2:1 pro Vlašim. Vše ale změnil nastavený čas, kdy hosté nejprve vyrovnali a poté udeřili ještě jednou domácí!

Páteční utkání výrazně ovlivnilo i počasí, které ve Vlašimi fotbalu moc nepřálo. Hustý déšť komplikoval hru oběma týmům. Samotný úvod nezastihl domácí v optimálním rozpoložení. Chybu při rozehrávce z dílny Onijeho dokázali hosté využít v šesté minutě, kdy se přesně k tyči trefil Petr Jaroň – 0:1. Rychle inkasovaná branka však domácí nezaskočila a postupem času si právě domácí tým začal vytvářet územní převahu. Ovšem hře domácích chybělo přesnější zakončí a šance. To hosté mohli svůj gólový účet zhruba po půl hodině rozšířit, ale dvojice hráčů nabíhající za obranu nedokázala situaci vyřešit přesným zakončením.

Ve zbývajícím čase prvního poločasu se hosté z Ostravy soustředili spíše na obranu, kterou organizoval zkušený David Lischka. Domácí dokázali vybojovat i několik rohových kopů, ale vytoužené vyrovnání se nekonalo. Do kabin tedy odcházeli veseleji hosté. Domácí navíc v průběhu prvního poločasu museli vynuceně vystřídat zraněného kapitána Jiřího Kulhánka, který musel s roztrženým obočím na šití.

Druhý poločas začal dost podobně jako ten první. Velkou šanci hned v úvodu měli svěřenci trenéra Dvorníka. Míč však opět zamířil těsně vedle domácí branky. Vlašim odpověděla střelou Kareema, ale ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Svěřenci Aleše Majera tak stále museli vyčkávat na svou šanci. Ta přišla v 58. minutě, kdy Hodek našel přihrávkou nabíhajícího Filipa Lehkého, který vyrovnal – 1:1.

Tempo hry poté trochu opadlo a diváci sledovali stále za hustého deště spíše boj ve středu hřiště, ale s přibývajícím časem se opět více dařilo domácím. Ti se mohli i radovat, ale Gergela dokázal nakonec míč vyrazit po hlavičce Bredy. Dvanáct minut před koncem mohla být územní převaha domácím k ničemu, když se v obrovské šanci zjevil střídající Ogbu, ale jeho přízemní pokus branku minul. netrvalo dlouho a v hledišti to zahučelo podruhé. Tentokrát Vlašim zachránil jeden z obránců, který zablokoval střelu do odkryté branky.

Velké věci se na stadionu v Kollárově ulici začali dít až v samotném závěru. Nejprve v 83. minutě i silou vůle dotlačil míč do sítě Jakub Hodek a domácí byli v euforii – 2:1. Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit tři minuty a domácí fanoušci si přáli jediné – udržet těsné vedení! To se však hned v první nastavené minutě minulo účinkem. Dlouhý nákop do pokutového území dokázal zasáhnout David Kašpárek a bylo srovnáno – 2:2. Euforie hostů byla obrovská a slavit vyrovnání šla celá střídačka. Blaničtí rytíři se však nevzdali a vrhli se do útoku. A vyplatilo se! V poslední nastavené minutě hosté neodklidili míč do bezpečí a toho využil Filip Lehký, který si připravil prostor ke střele a precizně zavěsil – 3:2. V tu chvíli nebrala euforie domácích hráčů a fanoušků konce. Zvlášť když rozhodčí následně utkání ukončil!

Vlašim – Ostrava B 3:2 (0:1)

Branky: 58. a 90+3. Lehký, 83. Hodek - 6. P. Jaroň, 90+1. Kašpárek. Bez ŽK. Diváci: 309.
Vlašim: Spilka - Kareem, Breda, Kulhánek (17. Soukeník), Kurka - Šubert (85. A. Pudil), Onije (85. J. Jeřábek), Musil, Rosa (65. Záviška), Lehký - Hodek (85. Biegon).
Ostrava B: Gergela - Krupička, Nogha (62. Ogbu), Lischka, Holaň - Kašpárek, Komljenovic, Z. Říha, P. Jaroň (85. Pira) - Šudák (70. M. Málek), Munksgaard.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.