Jednoznačná výhra, Vlašim – Olomouc B 3:0

Utkání 8. kola CHANCE NÁRODNÍ LIGY zavedlo na vlašimský stadion rezervu olomoucké Sigmy, kterou vede jako hlavní trenér Miloslav Brožek. Jeho svěřenci sice vstoupili do utkání neohroženě, ale postupem času zápas ovládli domácí, kteří dokázali svou převahu vyjádřit i gólově.

Vlašim – Olomouc B 3:0 (1:0)

Branky: 30. Rosa, 47. Lehký, 62. Šubert. ŽK: Bez ŽK. Diváci: 415.
Vlašim: Spilka - Kurka, Breda, Kulhánek, Kareem (85. F. Dostál) - Šubert (79. Biegon), Musil (79. Soukeník), Rosa (69. Záviška), Jeřábek - Hodek, Lehký (85. A. Pudil).
 Olomouc B: Digaňa - Bednár, A. Uriča (65. Stryk), Proniuk (72. Kramář), Amasi (65. Huňa) - Fabiánek, Matys (80. Coufal), Pospíšil, Beneš - Elbel, F. Uriča (46. Jalovičor).

V úvodu utkání byl v Kollárovce k vidění opatrnější rozjezd, který nabídl vyrovnanou podívanou. Jako první se osmělili domácí, ale centr Kareema nikdo usměrnit na branku nedokázal. Olomouc B odpověděla velkou šancí Beneše, který po rohovém kopu zakončil těsně vedle branky. S přibývajícím časem získávali domácí převahu a tu dokázali vyjádřit i gólově.

Po půl hodině hry našel Breda Kareema, který si dokázal obhodit protihráče a následně povedeným centrem našel hlavu Bernarda Rosy, který míč umístil do míst, kam brankář Digaňa nedosáhl – 1:0. Vstřelené branka polila domácí živou vodou a Lukáš Musil se řítil do další šance o čtyři minuty později. Domácí záložník však nakonec nedokázal přesně zakončit. V závěru poločasu hosté dokázali pozlobit svěřence Aleše Majera, ale v malém vápně nebyl nikdo, kdy by dokázal míč usměrnit do odkryté branky.

Po změně stran se obraz hry moc nezměnil. Domácí hned od začátku na svého soupeře vlétli a vyplatilo se. Po dvou minutách Rosa našel centrem Kareema, jehož pokus zablokovali obránci, ale míč si ještě našel Filip Lehký a dokázal překonat Digaňu – 2:0. Druhý gól domácím vnesl klid na kopačky a ti dokázali kontrolovat hru a i nadále zaměstnávat obranu soupeře.

V 62. minutě dokonce jásaly vlašimské tribuny potřetí. Povedený centr na zadní tyči zakončil aktivní Kareem, ale Digaňa dokázal vytáhnout skvělý zákrok a míč vyrazit. Ovšem k jeho smůle pouze na kopačky Martina Šuberta, jenž dokázal i v těžké pozici doklepnout míč do sítě – 3:0. Třetí branka definitivně zlomila odpor Olomouce a po zbytek zápasu domácí hru kontrolovali. Čtvrtou branku mohl přidat Rosa, ale jeho ránu vytáhl konečky prstů strážce olomoucké svatyně. Vlašim si tak v 8. kole CHANCE NÁRODNÍ LIGY zaslouženě došla pro tři body a v tabulce si polepšila.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.