Fotbalisté B-týmu FC Vlašim zakončili sezónu netradiční výzvou. Kapitán David Průcha slíbil, že za každý vybojovaný bod v uplynulé sezóně uběhnou jeden atletický ovál. Výsledkem bylo 148 kilometrů a finanční pomoc rodině v nouzi.
Na konci sezóny byl stanoven cíl: 59 koleček odpovídající počtu vybojovaných bodů. Závazek byl splněn, navíc s přehledem. Celkem bylo během výzvy uběhnuto 382 koleček, což dalo dohromady úctyhodných 148,6 kilometru. Ne každý se na celých 59 koleček cítil, a tak se běželo i formou štafety. Celých 59 oválů stadionu Na Lukách však zvládli dva vytrvalci – sám David Průcha a David Lhotka.
Za každé uběhnuté kolečko navíc kapitán věnoval 4 Kč na dobrou věc. „Konkrétně jsem se rozhodl podpořit rodinu malého Kristiánka a Kiliánka, kteří přišli o svého tatínka," vysvětlil David Průcha. „Přišlo mi fakt ujetý běžet jen tak," dodal s úsměvem. Na účet rodiny tak putovalo 1 500 korun.
Vlašimský fotbal tak opět ukázal, že přesahuje hranice stadionu. Všem účastníkům výzvy patří velký dík.
charita sport Vlašim



