Na Mladou Boleslav byla Vlašim krátká

Druhé přípravné utkání dnes odehráli fotbalisté Vlašimi, kteří zajížděli na hřiště pátého celku loňského ročníku nejvyšší fotbalové soutěže z Mladé Boleslavi. Utkání nakonec skončilo jednoznačnou výhrou prvoligového mužstva 5:0.

Mladá Boleslav – Vlašim 5:0 (3:0)

Branky: 70. a 73. Ladra, 16. Vojta, 19. Mašek, 27. Jawo.

Sestavy: Mladá Boleslav: I. poločas: Mikulec – Kadlec, Donát, Králik, Fulnek – Sakala – Langhamer, Stránský, Mašek – Vojta, Jawo. II. poločase: Šeda – Donát, Poulolo, Králik (59. Suchý), Kostka – Mareček, Sakala (59. Langhamer) – Fila, Ladra, Kušej – Pulkrab.

Vlašim: Dvořák – Pernica, Kulhánek, Beránek, Miloš Pudil – Šubert, Bernardo Rosa, Onije, Mza – Šimeček, Hodek. II. poločas: Kolář – Kareem, Breda, Dostál, Kurka – Soukeník, Adam Pudil, Holoubek, Franěk, Záviška – Biegon.

Od počátku utkání bylo jasné, kdo je v zápase favoritem. Domácí byli častěji na útočné polovině a po šestnácti minutách hry šli do vedení, když se do ostré přihrávky do vápna položil Vojta a dostal míč do sítě – 1:0. Netrvalo dlouho a brankář Dvořák musel pro míč za svá záda podruhé. Rychlou akci zakončil tentokrát Mašek. Vydařenou úvodní půl hodinu zápasu korunoval třetí brankou Jawo. První poločas tedy skončil jasným rozdílem.

Do druhého dějství oba celky prostřídaly sestavu a domácí byli v úvodu aktivnější a nebezpečnější, ale skóre se jim zvýšit nepodařilo. Toho mohli využít hosté z Vlašimi. Konkrétně to byl aktivní Jan Franěk, který však ke smůle hostů od hory Blaník branku přestřelil. Domácí tak mohli toto zaváhání o deset minut později potrestat, když se prosadil Ladra. Tentýž hráč rozvlnil síť ještě v 73. minutě a zaokrouhlil výši skóre na 5:0. Vlašim se snažila výsledek alespoň kosmeticky upravit, ale to se nepovedlo ani v závěru po dvou zajímavých přímých kopech.

„Mladá Boleslav v dnešním utkání dominovala a výsledek hovoří jasně. Není to jen o špatné defenzivě, ale vázla nám součinnost celého týmu a Boleslav dokázala trestat naše chyby a lehké ztráty míče například ve středu pole. Zápas ovšem neodhalil jen negativa, ale jsou tam i pozitivní věci. Určitě budeme pracovat dál na sto procent a nyní se blížíme do fáze, kdy budeme muset kádr zúžit směrem k podzimu a po neděli bychom měli kádr více méně kompletní,“ uvedl po utkání v Mladé Boleslavi trenér Aleš Majer.

Třetí utkání letní přípravy Vlašim odehraje v sobotu 6. července na domácím stadionu v Kollárově ulici od 11:00 proti Táborsku.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.