Nové denní stacionáře v Bolince získávají finální podobu

Profilovka
před 1 hodinou

Kdo se dnes projde po staveništi nových denních stacionářů u kapličky v Bolince, jen stěží uvěří, jak rychle celý projekt postupuje. Budovy jsou téměř hotové a stále více připomínají místo, které brzy otevře dveře dětem, seniorům i jejich rodinám.

„Když se dnes projdeme stavbou nových denních stacionářů u kapličky v Bolince, jen těžko uvěříme, že jejich výstavba začala v srpnu loňského roku. Budovy už získaly svou finální podobu a stále více připomínají místo, které bude brzy sloužit dětem, seniorům a uleví v péči jejich rodinám. S pokorou a nadějí tak sledujeme, jak se společná vize stává skutečností," říká Mgr. Daniela Laloučková, ředitelka a statutární zástupce Charity Vlašim.

V úterý 9. června bylo sundáno poslední lešení z dokončené fasády. Na střechách jsou nainstalována tepelná čerpadla a fotovoltaické panely zajišťující ekologický a ekonomický provoz. Uvnitř objektů jsou hotové obklady, dlažby i vinyl, dokončeny byly rozvody internetu a zvonkových systémů a namontována světla. V nejbližších dnech přijdou na řadu okenní parapety a kuchyňské linky, zbývá vybělit místnosti a osadit umyvadla a další sanitární vybavení.

Velká pozornost se věnuje i venkovním prostorám. Svažitý terén klade nároky na bezpečné propojení všech částí areálu - vznikají schodiště a další zpevněné plochy. Atrium, klidný dvorek určený k odpočinku a aktivitám, má vybudovanou opěrnou zeď a brzy dostane dlažbu vhodnou i pro invalidní vozíky. Každým dnem se blíží dokončení asfaltové příjezdové cesty a napojení na kanalizaci, po nichž přijdou ploty a řada dalších, méně viditelných, leč nezbytných prací.

Za všemi viditelnými výsledky stojí práce mnoha lidí: projektantů, stavebníků, řemeslníků, partnerů i podporovatelů projektu. V zákulisí vše jistí účetní a projektoví manažeři. Všem patří upřímné poděkování.

Po kolaudaci čekají areál ještě úpravy venkovních ploch. Jejich podoba zatím není definitivně naplánována. Tým vybírá stromy, keře a rostliny, které budou nejen hezké, ale i praktické. Protože se s klienty v rámci aktivit peče a vaří, přijdou vhod drobné ovoce jako rybíz, angrešt nebo rebarbora, ale i levandule a bylinky. Cílem je areál bezpečný a zároveň přirozený a příjemný.

Pokud vše půjde podle plánu, nové stacionáře co nejdříve otevřou dveře těm, pro které vznikají.

 

 

charita Vlašim

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

1
Post image
2
Post image
3
Post image
4
Post image
5
Post image