Povedená domácí premiéra!

Druhé kolo druhé nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže svedlo na hřišti v Kollárově ulici proti sobě domácí Vlašim a hostující Chrudim. Vlašim v utkání dokázala navázat na povedený výkon z prvního duelu a před domácím publikem získala tři body!

Vlašim – Chrudim 2:0 (1:0)

Branky: 38. Lehký, 58. Záviška. ŽK: Kareem - Kutík.
Vlašim: Spilka - Kareem, Kulhánek, Breda, Kurka -  Franěk (76. Rosa), Onije, Musil (86. Soukeník) - Záviška, Hodek (69. Biegon), Lehký.
Chrudim: Šerák - Jan Řezníček (C), Kejř (65. Shobowale), Hrubeš, Kutík - Bauer (46. Šimek), D. Látal, Kosek (65. Holub), Skwarczek - Kozojed, Toml.

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání aktivněji a Kurkova rána mířila jen do míst, kde byl připraven Šerák. Vlašim měla k dispozici i několik rohových kopů, ale ty výraznější nebezpečí nepřinesly. Hosté trpělivě vyčkávali a nakonec mohli jít do vedení, ale zakončení Davida Bauera skončilo naštěstí pro domácí jen rohovým kopem, který pak domácí v klidu ubránili.

Oba celky se snažily o ofenzivní pojetí, ale žádné výraznější šance k vidění na vlašimském stadionu nebyly. Až ve 38. minutě se dostali domácí do zajímavé šance, která skončila rohem a po něm již ve Vlašimi propukla gólová radost. Centr na zadní tyč Šerák nezachytil a Filip Lehký dokázal míč dostat do sítě – 1:0. Do konce poločasu byla Vlašim i nadále aktivnější a odcházela do kabin zaslouženě s jednobrankovým vedením.

I druhý poločas patřil ve svém úvodu Vlašimi. Tři minuty po jeho zahájení se hnal do velké šance Hodek, ale jeho pokus dokázal zastavit výtečným zákrokem Šerák, který tak podržel svůj tým. Netrvalo dlouho a opět to byl Jakub Hodek, který zaměstnal brankáře Chrudimi. Vítězem souboje byl opět chrudimský brankář.

Netrvalo však moc dlouho a Šerák přeci jen musel pro míč do své sítě. Na levé straně hřiště se zjevil Jan Franěk a přesně  našel přihrávkou Jana Závišku, který střelou na zadní tyč nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 2:0. Druhá branka jakoby definitivně zlomila odpor hostů a Vlašim kontrolovala celkem v poklidu zápas. Až patnáct minut před koncem se objevil v dobré střelecké pozici Hrubeš, ale jeho rána šla trestuhodně nad branku.

Definitivní tečku za zápasem mohl udělat šest minut před jeho koncem střídající Erik Biegon, ale jeho pokus na zadní tyč Šerák dokázal zlikvidovat. Změnu skóre nepřineslo ani na stavení a zápas tak skončil dvougólovou výhro středočeského týmu.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.