Pozor: Od půlnoci platí ve Středočeském kraji zvýšené nebezpečí požáru

Profilovka
před 1 hodinou

Hejtmanka Petra Pecková vyhlásila na celém území Středočeského kraje období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Platí od 26. 6. 2026 od 00:00 hodin do 29. 6. 2026 do 00:00 hodin. Důvodem jsou aktuální klimatické podmínky a požadavek Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

Po dobu platnosti nařízení se na celém území kraje zakazuje používání zábavní pyrotechniky a vypouštění lampionů štěstí, používání vody z hasičských zdrojů k jiným účelům než hašení, vjezd motorových vozidel na polní a lesní cesty (výjimku mají vlastníci a uživatelé zemědělských a lesních pozemků při jejich obhospodařování) a zastavování vozidel na místech, kde by spodní část vozidla mohla přijít do styku se suchou trávou, slámou, strništěm, podrostem nebo jiným lehce vznětlivým materiálem.

Na místech se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru, tedy v lesních porostech a jejich okolí do 50 m, v souvislých rostlinných porostech, na zemědělských plochách s dozrávajícími obilovinami a jejich okolí do 100 m. U stohů sena a slámy do 100 m se navíc zakazuje rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně, kouření (s výjimkou elektronických cigaret) a jízda parní lokomotivy.

Český hydrometeorologický ústav doporučuje nerozdělávat oheň v přírodě ani v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Platí také výzva k úspornému hospodaření s vodou.

 

 

oheň léto ochrana přírody

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

1
Post image
2
Post image
3
Post image
4
Post image
5
Post image