První příprava: Vlašim – Teplice 0:2

První přípravné utkání odehráli v sobotu před polednem fotbalisté Vlašimi, kteří na domácím pažitu přivítali prvoligový celek z Teplice. Zápas nakonec skončil porážkou středočeského celku 0:2.

VLAŠIM – TEPLICE 0:2 (0:2)

Branky: 30. Horský, 42. Radosta.

Sestavy: Vlašim: 1. poločas: Kolář – Kareem, Breda, Beránek, Pudil M. – Holoubek, Soukeník, Šimeček – Hašek, Biegon, Novák. 2. poločas: Dvořák – Pernica, Dostál, Kulhánek, Kurka – Musil, Onije, Bernardo Rosa, Šubert – Pudil A., Hodek.

Teplice: 1. Poločas: Čechal – Radosta, Tsykalo, Kričfaluši, Švanda – Bílek, Havelka, Emmer – Horský, Vachoušek T., Zsigmond. 2. Poločas: Němeček – Harušťák, Mičevič, Audinis, Hora – Radosta, Trubač, Jukl, Bzura – Vachoušek T., Svatek.

Utkaní hrané na vlašimském stadionu nabídlo v prvním poločase zajímavý souboj se dvěma brankami na straně severočeského celku, ktery využil dvě situace v druhé polovině úvodního dějství. Jako první se mezi střelce zapsal hráč, který si vyzkoušel i angažmá pod bájnou horou Blaník – Filip Horský. Ten dokázal poslat střelu na druhou stranu než očekával brankář Kolář. Do konce poločasu se ještě mezi střelce zapsal Radosta a hosté vedli o dvě branky.

Do druhé poloviny zápasu oba celky nasadily odlišné sestavy a hrál se zajímavý fotbal, který mohl v 59. minutě přinést snížení, ale domácím nebylo přáno a po pěkné kombinaci míč zamířil vedle branky. Šanci měli i hosté, ale Dvořák dokázal včas vyběhnout a nebezpečí zažehnal. Vlašim byla více při chuti a dokázala přejít do rychlého brejku, ale na jejím konci byl jen úspěšný zákrok brankáře soupeře. V samotném závěru mohl ještě korigovat Martin Šubert, ale ani on nedokázal míč dostat do sítě. Zápas tak skončil porážkou Vlašimi 0:2. Další utkání Vlašim odehraje ve středu 3. července v Mladé Boleslavi od 11:00 proti místnímu prvoligovému celku.

„V prvním utkání jsme protočili dvě kompletní jedenáctky a v prvním poločas měli takový úsek, kdy se nám soupeř dostával do brejků. Naopak ve druhém poločase jsme dokázali právě to eliminovat a samo si vytvořili tři velké šance, ale bohužel ani jedna neskončila brankou,“ hodnotil v krátkosti první utkání trenér Vlašimi Aleš Majer.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.