První zápas přinesl remízu

První utkání nového ročníku Chance Národní Ligy přineslo zajímavý duel na půdě Opavy a konečnou remízu 3:3. Vlašim, která v utkání sice dvakrát prohrávala, nakonec mohla brát všechny tři body. Domácím se však podařilo v závěru zajistit konečnou remízu 3:3, která byla podle obou trenérů zaslouženým výsledkem.

Opava – Vlašim 3:3 (1:1)

Branky: 4. Pejša, 58. Blecha (z pen.), 85. Čejka - 32. Breda, 61. Musil, 82. Hodek. ŽK: Lehký, Spilka, Onije, Musil (všichni Vlašim).
Opava: A. Richter - Hýbl (90. Srubek), Helešic (75. Čejka), Janoščín (C), Pejša - Omale, Ondráček, Vincour, Blecha - J. Rezek, Mužík (70. Rataj).
Vlašim: Spilka - Breda, Kurka, Kareem - Soukeník (60. Musil), Kulhánek (C), Onije, J. Franěk (60. Rosa) - Záviška, Lehký, Hodek (90+1. Biegon).

Po přípravě plné změn v kádru vstoupili vlašimští fotbalisté do již šestnácté druholigové sezóny v řadě. V základní sestavě Vlašimi se poprvé představil například odchovanec Jan Franěk, který nakonec odehrál šedesát minut a svým výkonem určitě nezklamal. Samotný zápas však pro hosty nezačal dobře. Středočeský tým sice zahrával rohový kop, ale Opava po rychlém brejku dokázala krásnou ranou do šibenice otevřít skóre zápasu. Přesné zakončení měl na svědomí Sebastian Pejša.

Diváci na opavském stadionu sledovali zajímavou a vyrovnanou podívanou. Oba celky si připsaly za nedlouho další šance. Tu domácí dokázal zastavit Kareem včasným zákrokem a sám pak na druhé straně hřiště mohl vyrovnat. Jeho hlavička se však za záda Richtera nedostala. Vše napravil z pohledu Vlašimi ve 32. minutě Petr Breda, který využil dostatku prostoru po rohovém kopu a vyrovnal. Před odchodem do kabin mohli hosté dokonce jít do vedení, ale nejprve byl proti Richter a po následném rohu Soukeník hlavičkoval nad branku.

Po změně stran to byli domácí, kteří měli více šancí. Nejprve mířil mimo Rezek, ale poté se již opavští mohli radovat. Rezek si šel pro míč na hranici ofsajdu a následně byl ve vápně faulován Spilkou a sudí neváhal nařídit pokutový kop, který následně zkušeně proměnil Filip Blecha – 2:1. Netrvalo však dlouho a bylo opět srovnáno. Trenér Vlašimi Aleš Majer měl šťastnou ruku při střídání, když poslal na hřiště Lukáše Musila a ten v 61. minutě dokázal hlavou vyrovnat.

Vlašim cítila svou šanci a byla i nadále aktivní, což se nakonec vyplatilo. Osm minut před koncem utkání zakončil rychlý brejk středočeského celku Jakub Hodek a hosté poprvé v utkání šli do vedení. Z toho se však družina od bájné hory Blaník neradovala dlouho, když se v závaru ve vápně dokázal nakonec prosadit Felix Čejka – 3:3. Ve zbytku utkání se již nic nestalo a oba celky si tak body rozdělily.

Aleš Majer, trenér Vlašimi: Myslím, že zápas musel diváky bavit a já jsem spokojený. Remíza je zasloužená a bodu si vážíme i přes to, že jsme před koncem šli do vedení. Přeci jen jsme dvakrát prohrávali. V kombinaci jsme byli silní, ale byly tam ještě určité nedorazy ve finální fázi. Domácí také předvedli kvalitní výkon a jak jsem říkal remíza je zasloužená. Jsem rád, že se nám dařily i standardky.“

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.