Rozhodnutí v nastavení, Táborsko bere výhru

Ani třetí utkání letní přípravy neskončilo pro Vlašim dobře. V celku vyrovnané utkání proti Táborsku nakonec rozhodla branka jihočeského celku v nastaveném čase. Oproti jarnímu ligovému duelu tak bylo více radosti na straně hostů.

Vlašim – Táborsko 2:3 (1:1)

Branky: 40. Novák, 53. Šubert – 8. Kateřiňák, 67. Nečas, 90+1. Kubovský.

Sestavy: Vlašim: I. Poločas: Kolář – Kůrka, Soukeník, Dostál, Kareem – Franěk, Musil, Holoubek – Záviška, Hodek, Novák. II. poločas: Dvořák – M. Pudil, Beránek, Breda, Pernica – Šubert, Onije, B. Rosa – Mza, Biegon, A. Pudil.

Táborsko: Pastornický – Novák, Plachý, Tusjkak, Bláha – Mach, Skopec, Kateřiňák, Nsunzu – Nečas, Varačka. Střídali: Kerl – Kopáček, Koné, Kubovský, Heppner, Coňk, Šplíchal.

Zápas začal zostra a ve druhé minutě byli hosté v šanci, ale domácí dokázali míč poslat mimo ohroženou zónu. Poté dokázali zahrozit i domácí, ale nedokázali zamířit mezi tři tyče. To hosté se v osmé minutě radovali, když dokázali využít hrubé chyby v rozehrávce Vlašimi a do gólového konce vše dotáhl Kateřiňák. Vlašim se poté do svého soupeře opřela a měla několik zajímavých šancí, ale gólem skončila až ta ve 40. minutě, kdy Martin Novák dostal ideální pas a z hranice velkého vápna nedal Pastornickému šanci.

Po změně stran se opět radovali domácí. Rychlý brejk rozehraný po levé straně hřiště dokázal přesně zakončit Martin Šubert. Domácí tak šli do vedení a byli stále aktivní, ale v koncovce se svěřencům Aleše Majera nedařilo ideálně. Pak přišla 67. minuta, kdy centr do vápna Vlašimi propadl až před Jakuba Nečase, který se nemýlil a bylo srovnáno. Vlašim si mohla vzít vedení zpět, ale obránci jihočeského celku byli proti a míč dokázali odkopnout včas do bezpečí. Zápas tak směřoval k remíze, ale v nastaveném čase si vzal slovo hostující Jakub Kubovský a rozhodl o výhře Táborska 3:2.

„Myslím si, že dnešní utkání bylo vyrovnané a hrál se pěkný zápas. Náš tým měl řekl bych více možností, ale soupeř byl maximálně efektivní, když ze tří střel na branku dokázal třikrát skórovat,“ uvedl krátce k třetímu přípravnému zápas hlavní trenér Aleš Majer. „Ze zápasu mám celkově pozitivní dojem,“ dodal muž, který po skončení duelu řešil i otázku složení kádru. „Dnes jsme udělali nějaké úpravy skončil například Emmanuel Mza, který nás nepřesvědčil svými výkony a pro Davida Beránka budeme hledat hostování. Jedná se o perspektivního hráče pro Vlašim, ale potřebujeme, aby pravidelně hrál. Situaci dál řešíme ještě například kolem Martina Nováka, který ještě dostane šanci se ukázat během příštího týdne,“ prozradil v krátkosti Majer k pohybu v kádru. O konkrétních změnách budeme fanoušky informovat během nadcházejících dnů.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.