Těsná porážka s Táborskem

Po reprezentační přestávce fotbalisté Vlašimi na svém domácím stadionu přivítali soupeře z jihu Čech. Táborsko přijelo do Kollárovky pod vedením nového trenéra a nakonec mohlo slavit těsnou výhru 2:1. Vlašim tentokrát dotáhnout dvoubrankové manko nedokázala.

Vlašim – Táborsko 1:2 (0:2)

Branky: 82. Záviška - 19. Nešický, 31. Musil (vlastní). ŽK: Biegon, Kareem, Kulhánek, Breda, J. Jeřábek, Rosa - Varačka.
Vlašim: M. Kolář - Kareem (46. J. Jeřábek), Breda, Kurka, Kulhánek (C) - Onije (46. Rosa), Šubert - Musil (71. Soukeník), Lehký (71. A. Pudil), Biegon (46. Záviška) - Hodek.
Táborsko: Kerl - Plachý, P. Novák (C), Koné, Bláha - Kateřiňák (88. Kopáček), Šplíchal (66. Nečas) - Barac, Nešický (90. Nsunzu), Varačka - Hais (66. J. Mach).

Zápas mezi Vlašimí a Táborskem začal jednoznačnou převahou hostů. Táborsko od úvodního hvizdu převzalo kontrolu nad hrou a tlačilo se před domácí bránu. V 19. minutě přišlo drobné zaváhání brankáře Koláře, který nepřesně vyrazil míč, a Aleš Nešický pohotově otevřel skóre – 0:1. Vlašim se snažila rychle reagovat, ale kromě jedné nebezpečné střely Filipa Lehkého z 21. minuty, kterou brankář Kerl skvěle vyrazil, se do větších příležitostí nedostala.

Táborsko pokračovalo v dominantním výkonu a ve 31. minutě přišla další změna skóre. Po zmatcích ve vápně propadl míč k Petru Plachému, který svou střelu poslal do Lukáše Musila, od kterého se balon odrazil do sítě – 0:2. Vlašim se v prvním poločase nedařilo vytvořit si souvislejší tlak, zatímco Táborsko kontrolovalo hru a s přehledem drželo své vedení.

Ve druhém poločase se Vlašim snažila dostat zpět do zápasu. Série střídání přinesla oživení a zvýšenou aktivitu domácích, ale Táborsko bránilo zodpovědně. Hosté nadále hrozili z rychlých protiútoků, největší šanci měl v 72. minutě Petr Plachý, když z dobré pozice přestřelil bránu. Vlašim se však nevzdala a v 82. minutě snížila, když Dominik Soukeník našel přihrávkou Jana Závišku, který snížil na 1:2.

Vlašim se v závěru pokusila o vyrovnání a v 85. minutě byl blízko ke gólu Jakub Hodek, jehož střela jen těsně minula branku. Táborsko bylo krátce pod tlakem, ale nakonec si těsný náskok pohlídalo. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím hostujícího týmu 2:1.

(zdroj: chnliga.cz, Aleš Strouha)

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.