Třetí letošní remíza, Vlašim – Líšeň 1:1

Nedělní odpoledne nabídlo v Kollárově ulici divákům souboj domácí Vlašimi s jihomoravským celkem z Líšně. Duel zahájili lépe hosté, kteří šli do vedení, ale Vlašim zvládla srovnat krok díky Musilově pokutovému kopu. Ve zbytku zápasu se pak střídaly šance na obou stranách, ale gól již nepřišel.

Vlašim – Líšeň 1:1 (1:1)

Branky: 13. Musil (pen.) - 2. M. Polášek. ŽK: Hodek (Vlašim).
Vlašim: Spilka - Kareem, Breda, Kulhánek, Kurka - Onije, Musil, J. Franěk (60. Rosa), Záviška (72. A. Pudil) - Hodek (72. Biegon), Lehký (72. Šubert).
 Líšeň: Vajner - Ilko, Dudl (66. Dziuba), Joković, Sedlák - M. Polášek, Rolinek (80. Aldin), Sokol, Jeřábek - Silný (87. Raab), Vlasák (66. Lutonský).

Úvod utkání byl pro domácí opět nešťastný, když po necelých dvou minutách hry museli lovit míč ze své sítě. Ideální přihrávku si ve vápně zpracoval Marek Polášek a krásnou ranou překonal Spilku – 1:0. Aktivita hostům z jihu Moravy vydržela ještě nějaký čas a bylo i několik rohových kopů. Jeden z nich však paradoxně využili domácí fotbalisté ke svému brejku na jehož konci byl zákrok brankáře Vajnera a následný pokutový kop. Míč si postavil na značku Lukáš Musil a zkušeně poslal míč do sítě – 1:1.

Postupem času dokázala Vlašim vyrovnat hru a ve 22. minutě se dostal k odraženému míči Jan Franěk. Jeho zablokovaná rána se odrazila k nohám Petra Bredy, ale ten zakončil mimo. Zkušený obránce o dvě minuty později sledoval, jak se v obrovské šanci selhal Jakub Hodek, který hlavičkoval těsně vedle.

Hosté z Líšně se dostali také do zajímavé šance, ale střelu Václava Dudla tečoval jeden z obránců mimo branku. V samotném závěru poločasu se ještě dostal ke slovu domácí tým, ale Hodek opět se svým hlavičkovým pokusem neuspěl. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Úvod do druhého poločasu přinesl vyrovnanou podívanou s tím, že domácím se nedařilo dostat se k zakončení, a to i díky obětavosti obránců Líšně, kteří zablokovali několik střel. Na velkou šanci se čekalo do 57. minuty, kdy Vlašim předvedla obrovskou hrubku v rozehrávce. Nakonec si však mohli svěřenci Aleše Majera oddechnout, když Jan Silný zamířil z velkého úhlu jen do boční sítě. O pár vteřin později měl na kopačce gól Petr Breda, ale jeho rána byla zablokována.

Vyrovnaný duel pokračoval v duchu, že každý chvilku tahá pilku. Hosté z Líšně byli chvíli více na míči a zaměstnávali obranu Vlašimi. Netrvalo dlouho a více práce měla defenziva hostů. Oba brankáři však nemuseli řešit žádnou vážnější šanci. Většina střel mířila mimo jejich svatyně, a nebo byli obránci pozorní a nepustili soupeře do zakončení. Až v samotném závěru zápasu mohli urvat vlašimští výhru na svou stranu. Ve velké šanci byl Martin Šubert, ale proti jeho zakončení vytasil Vajner výborný zákrok! V Kollárově ulici se tak v utkání 4. kola Chance Národní Ligy zrodila remíza 1:1.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.