Vlašim doma podlehla Zlínu 1:3

Každá série jednou skončí a Vlašim v šestém kole nalezla prvního letošního přemožitele, když na domácím stadionu nestačila na exligový Zlín, který ve Vlašimi inkasoval první branku v letošním ročníku CHNL.

Vlašim – Zlín 1:3 (0:1)

Branky: 46. Hodek - 45+1. Machalík, 53. a 80. Tkáč.  ŽK: Onije - Kopečný, Načkebia, Vukadinović.
Vlašim: Spilka - Kareem, Breda, Kulhánek, Soukeník - Musil (81. Franěk) - Záviška (61. Rosa), Onije (87. Holoubek), Šubert (87. A. Pudil) - Hodek, Lehký (61. Biegon).
 Zlín: S. Dostál - Simerský, Didiba (87. Kulíšek), Machalík - Načkebia (46. Reiter), Tkáč (89. Buchvaldek), Kopečný, Černín, Bartošák - Vukadinović (77. Brandner), Poznar (77. Š. Polášek).

V úvodu utkání drželi otěže zápasu v rukou hosté ze Zlína, kteří měli více ze hry. Postupem času se do hry dostávali i domácí, ale šancí bylo k vidění na vlašimském stadionu jako šafránu. Ve 25. minutě předvedli domácí fotbalisté velmi pohlednou kombinační akci, ale její zakončení branku neohrozilo. O chvíli později byli v šanci hosté, ale míč se po několika odrazech nepovedlo Ševcům dostat do sítě.

Už to vypadalo na stadionu v Kollárově ulici na bezbrankový první poločas, ale přišlo nastavení a povedený centr do vápna, kde se dokázal prosadit David Machalík, který překonal bezmocného Spilku – 0:1. Veseleji se tedy odcházelo do kabin svěřencům trenéra Bronislava Červinky.

Po změně stran se mohli domácí fanoušci radovat. Bývalý hráč Vlašimi Dominik Simerský udělal hrubku, které dokonale využil Jakub Hodek a vyrovnal skóre utkání – 1:1. Domácí se však z vyrovnávací branky neradovali dlouho. Už v 53. minutě chybovali i domácí a toho dokázal využít David Tkáč a zlínští opět vedli – 1:2.

Zlínští následně ukázali svou zkušenost a snažili se držet míč ve své moci a hlídat si tak svůj náskok. Ten mohli dokonce navýšit, ale brankář Spilka byl proti a svým výborným zákrokem udržel naděje Vlašimi na bodový zisk stále ve hře. Domácí se snažili najít recept na obranu soupeře, ale hostující tvrz odolávala.

Naopak deset minut před koncem dokázali hosté přesně odcentrovat a odražený míč nasměřoval do sítě David Tkáč – 1:3. Zlínští od té doby kontrolovali zápas a v závěru nepřipustili ani minimální komplikace v cestě za dalšími třemi body. Jen v nastavení mohli domácí kosmeticky upravit skóre, ale ze závaru před Dostálem nakonec gól nepadl.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.