Vlašim: po pondělním masakru mají semafory jiné intervaly
Profilovka
11. 06. 2024.
665
 
Vzhledem k pondělním dopravním komplikacím došlo na všech semaforech, které jsou umístěny v severní části města kvůli výstavbě vodovodního řadu, k úpravám intervalů průjezdnosti.
 
Omezení bylo realizováno pomocí tří semaforů. Již první den došlo ve frekventovaných ranních a odpoledních hodinách k dopravním zácpám a delšímu zdržení v ulici od Billy směr Benešov. 
 
Proto jsou od dnešního dne změněny na semaforech intervaly průjezdnosti, aby se předešlo neúměrně dlouhým kolonám aut právě od „kruháku“ u Billy směrem na Benešov. Na stav dopravy v této lokalitě bude město i nadále reagovat, aby omezení a čekací doby byly co nejkratší. 
 
V pondělí 10.6.2024 došlo k dopravnímu omezení na křižovatce Divišovská – Benešovská – tř. Politických vězňů – Palackého náměstí. Důvodem je stavba nového vodovodního řadu pro tuto severní část města. Potrubí povede z Palackého náměstí celou Divišovskou až k ústí ulice Družstevní a bude se po většinu trasy dělat tzv. PROTLAKEM, tzn. bez celoplošného výkopu. Proto neuvidí obyvatelé tolik stavební techniky jako v případě výkopu po celé trase pokládky potrubí. Z tohoto důvodu také není třeba Divišovskou ulici plně uzavřít. Avšak jízdní pruh, kterým vodovod povede, musí být vždy plně uzavřen. 
 
 
Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image