Vlašim s Viktorkou na Žižkově remízovala

V rámci 7. kola Chance Národní Ligy zajížděli fotbalisté Vlašimi na půdu pražské Viktorie Žižkov. Výběr Aleše Majera od 22. minuty prohrával, ale díky zásahu Filipa Lehkého dokázal pod vysílačem vybojovat bod po remíze 1:1.

V úvodu utkání se ujali aktivity domácí fotbalisté, ale první větší šanci si připravila Vlašim. V sedmé minutě si míč převzal pod svou kontrolu Šubert a tvrdě vypálil. Jeho pokus dokázal domácí brankář jen vyrazit a ke smůle hostí jen do místě, kde byli domácí obránci. O zhruba deset minut později se domácí dožadovali pokutového kopu, ale u hlavního sudího nepochodili. Hra tedy pokračovala a ve 22. minutě Jirásek vystřeli na branku. Jeho pokus Spilka jen vyrazil a pohotový Tomáš Necid dokázal míč dostat do sítě – 1:0.

Vlašim se snažila odpovědět, ale domácí obrana pracovala spolehlivě. Až po půlhodině hry se dostal v zajímavé pozici ke střele Franěk, ale jeho pokus dokázali domácí zablokovat. Ke konci poločasu měly oba celky několik zajímavých akcí, ale žádná z nich neskončila brankou. Do kabin tak odcházeli šťastnější domácí fotbalisté.

Druhý poločas začali lépe hostující fotbalisté, kteří se hnali za jasným cílem, kterým bylo brzké vyrovnání. To se povedlo na výbornou. Už v 55. minutě se dostal k odraženému míči Filip Lehký a bylo vyrovnáno – 1:1. Domácí odpověděli dělovkou Höniga, ale Spilka vyl připravený. Kolem šedesáté minuty zápasu bylo na stadionu v Seifertově ulici pořádně živo. Skórovat mohli nejprve hosté, ale Hodkovi sebral míč brankář. Následovaly dvě nebezpečné šance Viktorky, ale hosté je přečkali a sami pak mohli udeřit. Musilovu ránu Melichar vyrazil k nohám Lehkého, ale vlašimský fotbalista svůj gólový účet nerozšířil a zamířil mimo branku.

Hosté byli ve druhé půli aktivnější a i nebezpečnější. Jen Bernardo Rosa měl tři zajímavé šance, ale ani jedna bohužel neskončila brankou. Nedařilo se v závěru ani domácím, jejichž přímý kop skončil těsně nad brankou. Body se tak nakonec pod žižkovským vysílačem dělily rovným dílem.

Žižkov – Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 22. Necid – 55. Lehký. ŽK: Hönig, Divíšek - Onije

Žižkov: Melichar - M. Richter, Broukal, Fišl, Divíšek (80. Klusák) – Petrák, Jirásek (C) – Prošek (63. Gembický), Batioja (80. Sixta), M. Hönig (80. A. Toula) - Necid.

Vlašim: Spilka - Kareem, Breda, Kulhánek (C), Kurka - Šubert, J. Franěk (46. Rosa), Onije (81. Soukeník), Musil, Lehký (88. Záviška) - Hodek (88. Biegon).

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.