Vlašim v Brně nerozhodně!

I v dalším utkání se museli svěřenci Aleše Majera vypořádávat s nelichotivým vývojem zápasu. Tentokrát ve 12. kole prohrávali jeho svěřenci 0:2 v Brně. Ve druhém poločase se však povedlo dorovnat soupeřův náskok a vybojovat v jihomoravské metropoli bod.

Brno – Vlašim 2:2 (1:0)

Branky: 17. a 59. Kronus – 80. Šubert, 83. Hodek. ŽK: Kubr, Hazma, Texl – Pudil.

Sestavy: Brno: Mucha – Hamza, Štěpánek, Texl – Granečný, Janetzký, Kubr (46. Mičuda), Smejkal (86. Večeřa), Kronus – Švancara (66. D. Polášek), Potočný (86. Štepanovský)

Vlašim: M. Kolář – Kareem (66. Hodek), Breda, Kurka, Kulhánek – Záviška (73. A. Pudil), Rosa (66. Šubert) – Musil (66. Soukeník), Lehký, J. Jeřábek (90+2. Onije) – Biegon.

V chladném říjnovém podzimu se před hrstkou nejvěrnějších fanoušků představila v herní krizi topící se Zbrojovka proti třetí Vlašimi. Tabulkové postavení ale v prvním dějství neodpovídalo realitě. Brňané byli po většinu času lepší a zaslouženě šli v 17. minutě do vedení. Z velké dálky se do míče opřel Adam Kronus a nachytal Koláře v nedbalkách.

O čtyři minuty později mohl tentýž hráč opět rozjásat fanoušky, tentokrát jeho rána skončila těsně vedle. Pokud byla Vlašim aktivní v úvodních deseti minutách, od obdrženého gólu odpadla a na Muchu prakticky nic nevymyslela. K vidění bylo jen pár centrů a řada nepřesností. První půle tak skončila zaslouženým vedením Brna.

Vlašim do druhého poločasu musela přidat a zvýšit své úsilí. V 50. minutě byla blízko gólu, když se z voleje opřel do míče Biegon. Rozhodně se nenudil ani Kolář, Janetzký našel přesně nohu Potočného, který vypálil přes Kulhánka, ale vlašimský gólman chytil jasný gól. Po hodině hry bylo v domácím táboře znovu veselo. Střílený centr Štěpánka přistál na kopačce Adama Kronuse, jehož přesný pokus znamenal druhý gól ve vlašimské síti.

Pokud si někdo myslel, že má Zbrojovka duel pod kontrolou, zmýlil se. Je pravda, že do 80. minuty byla lepší a moc toho soupeři nepovolala, ale pak přišel v rozmezí tří minut totální kolaps. Martin Šubert byl na hřišti sotva patnáct minut, dostal se k odraženému míči na hranici velkého vápna a střelou na zadní tyč překonal po zemi brankáře Muchu. Ten se natahoval marně.

O tři minuty později zmrazil už v tak chladném večeru většinu přítomných Jakub Hodek. Vlašim totiž povstala jako fénix z popela. Domácí vyrobili na malém vápně několik zmatků, a hlavně nechali volného Hodka, který měl před sebou dálnici a pak už jen brankáře Muchu. Toho bez větších rozpaků prostřelil. Závěr už nabídl jen pramálo zajímavého, Vlašim si došla pro bod, který musí brát všemi deseti. Naopak Zbrojovka prohloubila herní mizérii a stále se krčí v nižších patrech tabulky.

(zdroj: chnliga.cz, Roman Zajíček)

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.