Vlašim v poháru končí!

První kolo Mol Cupu vystavilo fotbalistům Vlašimi stopku. Tým od bájné hory Blaník podlehl diviznímu soupeři z Milína po penaltovém rozstřelu. V základní hrací době se zrodila remíza 1:1. Rozhodující branku se Vlašimi ani přes drtivý tlak v závěru vstřelit nepodařilo.

Milín – Vlašim 1:1 (1:0) 4:3 po pen.

Branky: 7. Kunc – 63. Hodek. ŽK: Kadlec – Lehký.

Sestavy: Milín: Štěch – Mazuch, Rom, Kunc, Pohořálek (86. Pastyrik), Šilhavý, Kadlec (78. Bělohlávek), Kvída, Obdržal, Dolejš (15. Bican), Mezera.

Vlašim: Kolář – A. Pudil (60. Kurka), Dostál, Kulhánek, Kareem – Soukeník, Costa, Franěk (60. Šubert), Holoubek (61. Lehký), M. Pudil (61. Hodek) – Biegon.

Domácí vstoupili do utkání plni elánu a po sedmi minutách hry šli do vedení, když se dokázal po rychlém kontru prosadit Kunc. Vlašim se nenechala zaskočit a ihned se vrhla do útoku. Z jedné akce se nakonec povedlo hostům pořádně zahrozit, ale domácí Milín zachránila tyč! Vlašim pomalu přebírala otěže zápasu, ale dobře organizovaný obranný val Milína nedokázal nikdo překonat.

Po změně stran bylo znát, že Vlašim jde za jasným cílem, kterým je obrat v utkání, ale přes zhuštěný prostor před velkým vápnem se hostům dařilo proniknout jen těžko. Až v 63. minutě naše recept na domácí obranu střídající Jakub Hodek a po krásné akci vyrovnal. Hostům vlila vstřelená branka krev do žil a Milín se převážně jen bránil.

Svěřenci Aleše Majera byli trpělivý a nakonec se jim přeci jen podařilo dostat míč do sítě, ale zásah Jakuba Hodka pro ofsajd neplatil. Závěrečný tlak Vlašimi už změnu skóre nepřinesl a tak přišly na řadu pokutové kopy. První dvě série se hostům nepovedly a to nakonec rozhodlo a domácí po čtyřech proměněných penaltách slaví postup do další fáze poháru.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.