Vlašim: Život je jen jeden

Ročně na našich silnicích bourá až 1 200 řidičů bez řidičáku. Před nebezpečím varuje Besip a Policie ČR v novém videoklipu 

Besip, ve spolupráci s územním odborem policie Benešov, HZS Benešov, městem Benešov, městem Vlašim, Auto S.V.A. spol. s r.o. a MP Benešov, natočil nový videoklip, zaměřující se na nebezpečí spojené s nelegálním půjčováním aut mladistvým.

Iniciování celého počinu preventivního projektu bylo odstartováno smutnými událostmi, které se staly v průběhu několika dnů na území Benešovska. Proto se jeho vedení a preventista rozhodli k ráznému kroku, a to vytvoření materiálu, který jasně poukazuje na tento hazard se životy a s budoucností mladistvých.

Video upozorňuje na vážná rizika a možné tragické následky, které mohou nastat, když mladí lidé zatím bez řidičského oprávnění, usednou za volant. Spot je k vidění od 1. července 2024 na sociálních sítích. 

Video zobrazuje tragické následky dopravní nehody, kterou způsobil mladý řidič v půjčeném autě svého otce.
„Mladí lidé často podceňují rizika spojená s řízením bez řidičského oprávnění. Naším cílem je prostřednictvím tohoto videoklipu zvýšit povědomí o nebezpečnosti takového chování. Ročně u nás dojde k 1200 nehodám, které způsobil řidič bez řidičského oprávnění, ve 350 případech je řidičem mladý člověk ve věku do 20 let. Ročně přitom při takových nehodách zemře v průměru 10 osob,“ zdůrazňuje závažnost Tomáš Neřold, vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy.

Roli viníka tragické dopravní nehody, při které zemře spolujezdec, ztvárnil Karel Venhoda. V roli policisty se objeví preventista Policie ČR Jaroslav Bican a policisté Oddělení hlídkové služby a Dopravního inspektorátu Územního odboru Benešov. V klipu vystupuje i záchranář Jakub Richtr

Alkohol je problémem u každé třetí nehody
Alarmující je i fakt, že při každé třetí takové dopravní nehodě byl řidič pod vlivem alkoholu či drog. Nezodpovědné chování, jako je nelegální půjčování auta, může mít katastrofální následky nejen pro samotné řidiče či spolujezdce, ale pochopitelně i pro ostatní účastníky silničního provozu. Videoklip má za úkol nejen varovat, ale také přimět mladé lidi k tomu, aby se chovali odpovědně, respektovali zákony a vyhýbali se jakémukoliv alkoholu či omamným látkám před řízením.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image