Výsledky zápasů 18. – 21.10.

Zajímavý víkend mají za sebou naše celky. V pátek se áčku nepovedl domácí zápas, ale o den později se naopak povedly velké věci. Oba dorostenecké celky dokázaly doma zvítězit a napodobit své kolegy dokázali i žáci kategorie U12, kteří přestříleli Rokycany 13:12. Ovšem největší radost měli zřejmě hráči dorostu B a žáci U15, kteří porazili v derby Benešov na jeho hřišti.

A-tým:

Vlašim – Táborsko 1:2 (0:2)

Branky: 82. Záviška – 19. Nešický, 31. Musil (vlastní). ŽK: Biegon, Kareem, Kulhánek, Breda, J. Jeřábek, Rosa – Varačka.

Sestava Vlašim: M. Kolář – Kareem (46. J. Jeřábek), Breda, Kurka, Kulhánek (C) – Onije (46. Rosa), Šubert – Musil (71. Soukeník), Lehký (71. A. Pudil), Biegon (46. Záviška) – Hodek

B-tým:

Jesenice – Vlašim B 1:0 (1:0)

Branky: 9. vlastní.

Sestava Vlašimi: Vladyka – Rytina, Š. Zvára, Lažan, Skiba (57. Lhotka), Žirovnický, M. Zvára, Jadamus, A. Pešek (75. M. Pešek), Blažek, Jíra (52. Manga).

Ženy:

Příbram – Vlašim 3:2 (0:1)

Branky: 59. a 68. Smíšková, 65. Řezaninová – 9. Dušková, 78. Vávrová.

Sestava Vlašimi: Fialková – Kňazíková, Buriánková (79. Šťastná), Lupačová, Novotná, Markéta Procházková (76. Štětinová), Slavíková, Lizáková (58. Pořízková), Vávrová, Pištěková (46. Martina Procházková), Dušková.

Dorost U19:

Vlašim – Slavia Hradec Králové 3:2 (1:2)

Branky Vlašimi: Manga, A. Říha, J. Pešek.

Sestava Vlašimi: Tomčala – Lacman, Kakapych, Kolman, M. Říha, Kristl, A. Říha, Jadamus (61. Motlíček), J. Pešek, Franěk, Manga.

Dorost U17:

Vlašim – Slavia Hradec Králové 5:0 (2:0)

Branky: 4x Budil, J. Dub.

Sestava Vlašimi: Šneidr – Růžička, Maršíček (46. Fulín), Turek (75. Štauber), Budil, J. Dub, J. Říha (46. Yakushev), Motyčka, Kahoun, Matějka, Mach.

Dorost B:

Benešov B – Vlašim B 3:9 (1:4)

Branky Vlašimi: 2x J. Pešek, 2x Syrvatka, 2x Valeš, Fulín, Mach, Zachoval.

Sestava Vlašimi: Pilát – Fulín, Růžička, Štauber, Zachoval, Motlíček, Valeš, Vlasák, Mach, Zeman, Pohorský. Střídali: Syrvatka, Fousek, Kahoun, J. Pešek.

Žáci U15:

Benešov – Vlašim 3:4 (1:3)

Branky: 21., 44. a 47. (z pen.) Kos – 18. a 62. Brabenec, 27. a 28. (z pen.) Šimánek.

Sestava Vlašimi: Lizák – Brabenec, Houdek, Slabý, Pokorný (76. Matyáš), D. Soukup (80. Pavlis), Viktorin, Bezačinský, Žirovnický, Jarolím (72. V. Soukup), Šimánek.

Utkání začalo z obou stran velmi nervózně, míče klukům odskakovaly, špatné první doteky s míčem a nedařilo se v soubojích jeden na jednoho. Jako první využili vlašimští chyby domácího brankáře při výběhu a šli do vedení. To netrvalo dlouho a domácí z trestného kopu vyrovnali. Nato během dvou minut Vlašim zareagovala a vstřelila dvě branky a v poločase měla pohodlný náskok.

Začátek druhého poločasu ale nezastihl Vlašim v dobrém rozpoložení a rázem bylo vyrovnáno. Hostům se nakonec podařilo zápas opět otočit na svou stranu a výrazně k tomu pomohl právě soupeř, který díky faulu na unikajícího útočníka šel do oslabení. Víra ve vstřelení rozhodující branky byla správná a postaral se o ní po rohovém kopu Brabenec. Závěr zápasu si hosté od hory Blaník vzorně pohlídali a naopak mohli své vedení ještě navýšit, když Houdek postupoval sám na brankáře, ten ho ale vychytal. Kluci zaslouží velkou pochvalu!

(komentář k zápasu: Miroslav Jelínek)

Žáci U14:

Benešov – Vlašim 16:0 (9:0)

Sestava Vlašimi: Kubík – Stegbauer (41. Dojava), Seidl (56. Ptáček), Pajková (41. Reitschlager), Červeňák (41. Vebr), Šic, Kubíček, Podešva, Havel, Dao, Šimáček.

Žáci U13:

Vlašim – Rokycany 13:12 (8:7)

Branky Vlašimi: 6x Jusko, 3x Velhan, 2x Tulach, Vafek, Vopálenský.

Sestava Vlašimi: Močkoř – Kopka, Vafek, Bumbálek, Bureš, Jelínek, Hozman, Kodet, Tulach, Vopálenský, Velhan. Střídali: Jusko, Blahout.

„Napínavé utkání od úvodního hvizdu až do samotného závěru nakonec mělo šťastný konec pro náš tým. Soupeř trestal naše individuální chyby poměrně efektivně. Na druhou stranu naši kluci dokázali zahodit neuvěřitelné množství šancí. V prvních dvou třetinách zápasu se hra přelévala ze strany na stranu a až v poslední třetině jsme dokázali soupeře zatlačit před jeho bránu a byla jen otázka času, kdy padnou další góly. I navzdory obrovským chybám, které jsme v defenzivě produkovali, hodnotím utkání velice pozitivně. Kéž bychom měli možnost hrát v takovém nasazení i díky soupeři každý víkend,“ hodnotil napínavý zápas trenér Ondřej Jusko.