Vzpomínku na legendy ovládli domácí

Druhý ročník akce s názvem Vzpomínka na legendy byla na programu poslední květnový pátek na hlavním stadionu FC Sellier & Bellot Vlašim v Kollárově ulici. Letošní bohatší program nabídl přítomným divákům hned čtyři zajímavé duely. 

Jako první ba hrací plochu vyběhl výběr Jaroslava Svobody, který tak symbolicky oslavil své kulaté 60. narozeniny. Soupeřem se výběru JS 60 byla stará garda Vlašim. Slavnostní výkop utkání si vzala na starost paní Marie Čičatková společně s Františkem Kocurou. Zajímavý duel nabídl přestřelku, ve které byli přeci jen o gól lepší hráči staré gardy. Ti slavili konečnou výhru 4:3. Na výhře Vlašimi se krom hrajícího trenéra Františka Kocury podílel na hřišti i prezident staré gardy pan Jaroslav Smažík.

Po skončení utkání došlo právě ke gratulaci všech účastníků (SG Vlašim, SG Divišov a SG Benešov) panu Jaroslavu Svobodovi, který obdržel od každého týmu hodnotný dar. Po krátkém poděkování a proslovech následovalo druhé utkání.

V něm se na hřišti utkaly celky stará garda Divišov a stará garda Benešov. Divišov do sestavy nasadil bývalé ligové fotbalisty jako například Luboše Zákostelského a Kozla. Benešov proti tomu vsadil i na zkušenosti Jaroslava Hřebíka. Výhru nakonec slavil Divišov, který porazil svého soka 3:1.

O následné přestávce dostali prostor moderátoři celého podvečera a se všemi přítomnými připomněli bývalé hráče Vlašimi, kteří již nejsou mezi námi. Všechny odměnil konečný potlesk publika i hráčů.

Po vzpomínce na legendy vlašimského klubu došlo i na zápasy o konečné umístění. Jako první proti sobě již za umělého osvětlení nastoupil výběr JS „60“ proti Benešovu. Vyrovnané utkání sice nabídlo zajímavé akce a šance, ale skončilo bezbrankovou remízou. Na řadu tak přišly pokutové kopy, které byly opět vyrovnané. Šalamounské řešení proto vymysleli rozhodčí, kteří rozstřel za stavu 4:4 ukončili a oba celky dá se říci skončily na třetím místě.

Před zahájením posledního duelu se opět vzpomínalo tentokrát se připomínali jména bývalých hráčů, trenérů a funkcionářů, kteří jsou stále mezi námi a fotbal podporují především z tribun. Všichni byli opět odměněni potleskem. Asi největšího potlesku se dočkal pan Antonín Macko, který aktuálně bojuje s vážnou nemocí a v době konání akce byl hospitalizován. Všichni účastníci mu tak na dálku vyjádřili plnou podporu.

Samotný finálový duel mezi starou gardou Vlašimi a Divišova nabídl zajímavou podívanou. V celku vyrovnaná duel mohl za domácí tým rozhodnou Jan Jícha, který však ve vyložené šanci přestřelil a podobně si počínal i Vojtěch Pohorský, který nezakončil ve stoprocentní šanci přesně. Na řadu tak opět přišly penalty, které tentokrát přinesly rozuzlení a více radosti bylo na straně Vlašimi, která vyhrála rozstřel 5:4 a tím se stala i nejlepším týme celého podvečera.

Na závěr celého večera bylo přátelské posezení všech účastníků a vzpomínka na nejnovější zážitky nejen z celého podvečera na vlašimském stadionu.

„Rádi bychom touto cestou poděkovali všem účastníkům akce, pořadatelům a partnerům. Bez jejich pomoci by se akce nevydařila a samozřejmě děkujeme i samotnému klubu, který nám umožnil akci takovýchto rozměrů uspořádat na hlavním stadionu s perfektním zázemím. Už nyní přemýšlíme o dalším, již třetím, ročníku této akce. V tradici chceme určitě pokračovat,“ uvedl jeden z hlavním pořadatelů akce Pavel Čermák.

 

 Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image