Erasmus+ pod záštitou MAS Blaník: Desítky žáků a učitelů už poznaly svět. A nekončí to

Profilovka
před 2 hodinami

Program Erasmus+ přináší žákům a učitelům z Podblanicka jedinečné zkušenosti ze zahraničí. Za necelý rok vycestovalo díky projektu, který zastřešuje MAS Blaník, celkem 92 žáků a 70 pedagogů.

Příběh začal v říjnu 2025, kdy první žáci ze základní školy na Vorlině vyrazili do Maďarska. Za každým číslem se skrývá konkrétní zážitek - první let letadlem, noví kamarádi z jiné země, inspirace z navštívených škol nebo odvaha překročit vlastní komfortní zónu a zjistit, co člověk dokáže.

Dobrá zpráva je, že tím vše teprve začíná. MAS Blaník získala na další školní rok nový grant Erasmus+ ve výši více než 6 milionů korun a do projektu se zapojí také další dvě školy z regionu.

Další kufry se tak mohou pomalu balit.

 

škola Podblanicko děti erasmus

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.