Vlašimsko: Kam za koupáním?
Profilovka
11. 07. 2024.
116

Léto už je v plném proudu a osvěžení v podobě koupání a plavání je příjemným zpestřením horkých dnů. Přinášíme několik tipů na místa, kde se můžete bez obav vykoupat a užít si tak letní radovánky.

Kromě vlašimského veřejného koupaliště se třemi bazény, skluzavkou pro nejmenší a tobogánem můžete navštívit koupaliště přírodní nebo zatopené lomy v okolí, které jsou vyhlášené čistou vodou a otevřenou přírodou.

Lom Bořená Hora nedaleko Štětkovic nabízí krásně čistou vodu na koupání, kde vidíte až na dno. Společnost vám budou dělat všudypřítomní kapři. Nachází se tu několik menších pláží. Doporučujeme dávat pozor, zvláště při cestě na pláže, povrch je zde výhradně kamenitý. V areálu je možnost zapůjčit si paddleboardy a potápěčské vybavení, zároveň se můžete občerstvit v kiosku.

Pískovna u obce Horka II - Buda nedaleko Zruče nad Sázavou nabízí také přírodní koupání. Můžete využít kemp k přenocování.

Lom Antonka u Kamenice nad lipou nabízí krásné koupání, i když voda je zde studenější. Nejvyšší průměrná teplota vody tady bývá v srpnu a pohybuje se kolem 21 stupňů Celsia. Největší hloubka je přibližně 12 metrů. Viditelnost ve vodě se pohybuje kolem 4 metrů. Lom obklopují ze všech stran skály a stromy. Vstup zde není vhodný pro rodiny s dětmi. Ani moc prostoru na opalování a ležení tu nenajdete.

V Divišově mají přírodní koupaliště - přírodní biobazén. Ve vodě nejsou žádné chemické látky, je vhodná i pro alergiky a je čištěna v tzv. čistící zóně vedle zóny koupací a v technologických čistících šachtách. Dopouští se z vrtané studny a neustále cirkuluje v systému. V brouzdališti, které je viditelně vyznačeno, se nachází vodní hřib. A při vstupu do neplavecké části je na hraně koupaliště umístěn také vodní chrlič. Návštěvníci mohou využít velkou desetimetrovou skluzavku, která je umístěna hned vedle občerstvení.

 

 

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image